Özelge Arama

KDV oranı

1.442 özelge · bu konu etiketiyle işaretlenmiş özelgeler (güncel ya da önceki etiketlemeye göre), yeniden eskiye. Sayfa 2 / 73.

  1. KDV24.04.2025
    Parça bez alım satımında KDV oranı ve Tevkifat uygulaması hk.
    parça bezkonfeksiyon atığı
  2. KDV18.04.2025
    TGTC'nin 3001.90.20.00.00 ve 9021.39.90.00.19 GTİP numaralarında sınıflandırıldığı ifade edilen “canlı kornea” ve “yapay göz korneası” ürünlerinin ithal ve tesliminde uygulanması gereken KDV oranı hk.
    Sağlık ürünleri ve tıbbi cihazlarda KDV oranıGTİP sınıflandırması
  3. KDV18.04.2025
    Palplanş çakılması işinin inşaat taahhüt işi kapsamında değerlendirilip değerlendirilemeyeceği ve bu işe uygulanacak KDV oranı hk.
    palplanş çakılmasıinşaat taahhüt işi
  4. KDV28.03.2025
    Hakedişe konu hizmetin ifası için yapılan seyahat, konaklama, uçak bileti gibi farklı harcama kalemlerindeki KDV oranı hk.
    Diğer hizmetlerde KDV oranıMühendislik mimarlık ve proje hizmetleri
  5. KDV28.03.2025
    Kantinde uygulanacak KDV oranı hk.
    Konaklama ve yeme-içme hizmetlerinde KDV oranıGıda ürünlerinde KDV oranı
  6. VUK20.02.2025
    Lisanslı depoculuk faaliyeti kapsamında "mısır kurutma hizmeti" ne ilişkin fatura bedelinin belirlenmesi ve uygulanacak KDV oranı hk.
    lisanslı depoculukmısır kurutma hizmeti
  7. KDV14.02.2025
    Kurutulmuş yosunun KDV oranı hk.
    kurutulmuş yosungıda maddesi
  8. KDV11.11.2024
    Sözleşme kapsamında fındık verilen firmadan fındık kreması alım işinde KDV tevkifatı ve oranı hk.
    KDV tevkifatıimalat hizmeti
  9. KDV23.09.2024
    Kırılmış cam ayna satışında KDV oranı hk.
    kırılmış cam satışıcam ayna satışı
  10. KDV20.09.2024
    9113.90.00.40.00 GTİP numaralı eşyanın ithalinde ve tesliminde KDV oranı hk.
    saat kayışıGTİP numarası
  11. KDV17.09.2024
    Trafikten çekilmiş açık kasa kamyonet satışında KDV istisnası ve oranı hk.
    KDV istisnasıhurda kamyonet
  12. KDV16.09.2024
    Turizm amaçlı kiralanan konutlarda verilen hizmetlerde KDV oranı hk.
    geceleme hizmetiturizm amaçlı kiralanan konut
  13. KDV20.08.2024
    Oyuncaklı sakız tesliminde uygulanacak KDV oranı hk.
    oyuncaklı sakızgümrük tarife sınıflandırması
  14. KDV09.08.2024
    Toplu işyeri kooperatifine yapılacak işyeri teslimlerinde yüklenici firma tarafından düzenlenen hakediş faturalarında KDV oranının ne olacağı ve stopaj kesintisi yapılıp yapılmayacağı hk
    inşaat yapım işlerihakediş ödemesi
  15. KDV09.08.2024
    Pastanedeki teslim ve hizmetlerde uygulanması gereken KDV oranı
    pastaneyeme içme hizmeti
  16. KDV06.05.2024
    İkinci el cep telefonu alımında Gelir Vergisi tevkifatı ile bu teslimde uygulanacak KDV oranı
    ikinci el cep telefonuGelir vergisi tevkifatı
  17. KDV14.03.2024
    Lisanlı Depo İşletmeciliğinde Fireye Uygulanacak KDV oranı.
    lisanlı depo işletmeciliğitarım ürünleri
  18. KDV28.02.2024
    Paket yurt içi ve yurt dışı tur organizasyonunda KDV oranı
    paket tur organizasyonuseyahat acentesi
  19. KDV10.01.2024
    Jüt ipliğinden imal edilen jüt çuval ile hurda çuvalın satışında uygulanacak KDV oranı
    jüt çuvalhurda çuval
  20. KDV03.01.2024
    Drone ile yapılan ilaçlama hizmetine ait KDV oranı
    drone ilaçlama hizmetizirai mücadele